Lubartów: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Data publikacji 20.08.2017

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Lubartowie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie, Komendą Powiatową PSP w Lubartowie, PCK Oddział w Lublinie oraz Strażą Gminną nad jeziorem w Firleju przeprowadzili działania służb ratunkowych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą". Akcję przeprowadzono z myślą o rodzinach spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami. Edukacja najmłodszych i rodzin to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim ważny element w poprawie bezpieczeństwa. Nie zabrakło również apeli o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.

W minioną środę tj. 16 sierpnia Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Lubartowie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie, Komendą Powiatową PSP w Lubartowie, PCK Oddział w Lublinie oraz Strażą Gminną w Firleju przeprowadzili działania służb ratunkowych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą" w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowanej pod patronatem Ministra SWiA Pana Mariusza Błaszczaka. Podczas spotkania nad Jeziorem w Firleju można było porozmawiać z  funkcjonariuszami i otrzymać materiały przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o tematyce bezpieczeństwa nad wodą oraz materiały dotyczące wpływu alkoholu i narkotyków na zachowanie ludzkie. Korzystający z ALKOgogli mogli doświadczyć, jak trudno utrzymać równowagę w wodzie jak i na lądzie będąc pod wpływem alkoholu tym samym stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Każdemu przebywającemu na plaży dziecku rozdane zostały upominki w postaci odblasków oraz książeczek „Kolorowanka z sierżantem Lampartem".

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Komisariatu Policji w Kocku oraz Posterunku Policji w Kamionce rozmawiali z przebywającymi na plaży rodzinami m.in. o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, a także o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i programie „Dzielnicowy bliżej nas".

W trakcie spotkania można było przećwiczyć i przypomnieć sobie wspólnie z ratownikami zasady udzielania pierwszej pomocy. O godz. 14:30 nastąpił pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez Straż Gminną i OSP w Firleju wspólnie ze strażakami PSP w Lubartowie przy użyciu łodzi motorowej. Służby mundurowe, ratownicy jak również PCK zadbali, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt, jakim na co dzień dysponują.

Akcję przeprowadzono z myślą o rodzinach spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami. Edukacja najmłodszych i rodzin to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim ważny element w poprawie bezpieczeństwa. Nie zabrakło również apeli o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.

Pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Firlej za możliwość przeprowadzenia akcji nad Jeziorem, Dyrektorowi GOSiR w Firleju za udostępnienie plaży, Komendantowi PSP w Lubartowie, Komendantom KPP w Lubartowie, Przewodniczącemu ZT NSZZ Policjantów w Lubartowie, policjantom WRD w Lublinie za użyczenie ALKOgogli oraz PCK w Lublinie i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tego spotkania.

Ładowanie odtwarzacza...