Zamość: Wakacyjne imprezy rozrywkowe z udziałem zamojskiej Policji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Wakacyjne imprezy rozrywkowe z udziałem zamojskiej Policji

Data publikacji 13.08.2017

W czasie weekendu w Zamościu odbywały się imprezy rozrywkowe, podczas których nie zabrakło zamojskiej policji. Na terenie zalewu mundurowi na co dzień zajmujący się profilaktyką włączyli się do uczestnictwa w sportowych wakacjach organizowanych przez OSiR w Zamościu, natomiast na Rynku Wielkim dzielnicowi znakowali rowery, a ruch drogowy pokazywał sprzęt policyjny.

   W ubiegły piątek nad zamojskim zalewem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zorganizował imprezę sportowo - rekreacyjną „Zachowaj trzeźwy umysł – sportowe wakacje 2017”, podczas której policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznych zachowań na wakacjach. Mówili jak bezpiecznie spędzać czas wolny zarówno w domu, jak i przebywając poza miejscem zamieszkania - na koloniach, czy obozach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  Pana Mariusza Błaszczaka rozdawali ulotki i przekonywali, że zachowanie zasad bezpieczeństwa na terenie kąpielisk uchroni nas od nieszczęśliwych wypadków.  Zachęcali do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i bezpieczny, z dala od alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Dzielnicowi prezentowali sprzęt policyjny, każdy mógł wsiąść do radiowozu i obejrzeć go od środka.

   Natomiast na zamojskim Rynku Wielkim przez trzy dni, do piątku do niedzieli, odbywała się impreza „Zamość na okrągło”. Każdy dzień imprezy poświęcony był różnym środkom transportu. W piątek były rowery, w sobotę motocykle, a w niedzielę na Rynku prezentowane były samochody, zarówno te najnowocześniejsze, jak i zabytkowe, osobowe oraz olbrzymie ciężarówki. W piątek, dzień poświęcony tematyce związanej z rowerami dzielnicowi znakowali rowery i przypominali o przepisach obowiązujących podczas poruszania się jednośladami po drogach. Ruch drogowy natomiast prezentował radiowozy.

   Wszystkie te imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Policjanci poza znakowaniem rowerów, prezentowaniem sprzętu i opowiadaniem o bezpieczeństwie przede wszystkim dbali o to, aby podczas imprez było bezpiecznie i spokojnie.

D.K-B.