Zamość: Zalew w Krasnobrodzie pod czujnym okiem mundurowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Zalew w Krasnobrodzie pod czujnym okiem mundurowych

Data publikacji 11.08.2017

Pogoda sprzyja osobom wypoczywającym nad wodą. Zapowiada się, że w dni weekendowe zbiorniki wodne będą miejscami licznie odwiedzanymi przez turystów. Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa uchronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami

    Mundurowi każdego dnia patrolują tereny plaż dbając o bezpieczeństwo osób, które chcą wypocząć nad wodą. Wspólnie z ratownikami wodnymi informują plażowiczów o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania obowiązujących regulaminów oraz przepisów prawa. Policjanci działają na terenach wodnych podczas codziennych służb, organizują również akcje prewencyjne. Tak było w ubiegły weekend. Policjanci z Krasnobrodu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  Pana Mariusza Błaszczaka – wspólnie z WOPR na plaży i deptaku wokół zalewu rozdawali ulotki i przypominali wczasowiczom jak bezpiecznie korzystać z uroków krasnobrodzkiego zalewu. Apelowali o kąpiele jedynie w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez ratowników wodnych.  Jeżeli pogoda dopisze w ten weekend będzie podobnie. Na plaży nie zabraknie czujnego oka krasnobrodzkich policjantów. Mundurowi nie zapominają również o „dzikich kąpieliskach”, gdzie nie ma ratowników wodnych. Miejsca te, są stale kontrolowane.

    Raz jeszcze apelujemy! Woda jest żywiołem i może być niebezpieczna. Świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa uchronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą pozbawić nas lub naszych bliskich zdrowia, a nawet życia.

D.K-B.