Kręci mnie bezpieczeństwo nad zalewem w Majdanie Sopockim - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad zalewem w Majdanie Sopockim

Data publikacji 28.07.2017

Czwartek w Majdanie Sopockim był dniem pod hasłem „Bezpieczeństwo mnie kręci –nad wodą” Ratownicy wodni WOPR wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Suścu zorganizowali spotkanie z prelekcją dotyczącą bezpiecznego zachowania nad zalewem.

   Akcja pod patronatem Ministra SWiA to zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie wypadków.

   Do Majdanu Sopockiego przyjechało na obóz czterdzieścioro młodych ludzi w wieku od 16-18 roku życia. W czwartek mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu nad zalewem. Prelekcje pod tytułem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadzili ratownicy WOPR i funkcjonariusze z PP w Suścu. Ponieważ młodzi ludzie byli poza swoim miejscem zamieszkania została im również przybliżona aplikacja „Moja Komenda” co za tym idzie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz KMZB. Dzięki spotkaniu poznali dzielnicowego, który będzie miał ich „pod opieką” przez dwa tygodnie.