Kraśnik: Bezpieczny wypoczynek nad wodą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Data publikacji 22.07.2017

Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo sprawdzają okolice zbiorników wodnych nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego. Jednym z głównych miejsc na terenie naszego powiatu jest zalew w Kraśniku. Tam policjanci w trakcie swojej służby będą pojawiali się najczęściej. Ich celem będzie wyeliminowanie zagrożeń dla osób wypoczywających. Zwrócą uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscu do tego nie przeznaczonym, zakłócające spokój, naruszające regulamin obiektu, co w efekcie ma przynieść ograniczenie wypadków nad wodą.

   Obecność policjantów nad wodą i ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” pod patronatem Ministra SWiA to zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie wypadków.

  Kraśniccy policjanci w ramach obowiązków służbowych będą zwracali szczególną uwagę na osoby wypoczywające głownie nad kraśnickim zalewem, gdzie jest wyznaczone miejsce do kąpieli. Tam policjanci w trakcie swojej służby będą pojawiali się najczęściej. Ich celem będzie wyeliminowanie zagrożeń dla osób wypoczywających. Zwrócą uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscu do tego nie przeznaczonym, zakłócające spokój, naruszające regulamin obiektu, co w efekcie ma przynieść ograniczenie wypadków nad wodą.

   Kontrolowane będą również inne zbiorniki wodne, gdzie można wypoczywać. Przestrzegamy przed kąpielami w tzw. dzikich kąpieliskach (stawy rybne, glinianki, wyrobiska, kały rzeczne). Na takich wodach najczęściej dochodzi do utonięć. Pamiętajmy, że utonięcie może nastąpić nawet w bardzo płytkiej wodzie, w miejscu wyglądającym na bezpieczne. Nie każde miejsce nadaje się do tzw. ,,skoku na główkę’’. Często korzystanie z niestrzeżonych ,,dzikich’’ kąpielisk kończy się tragedią.

   Woda to nie tylko dobra zabawa, ale też żywioł, który pomimo policyjnych apeli i wielu ostrzeżeń pochłania każdego roku życie wielu ludzi. Nieostrożność, brak rozwagi, brawura, przecenianie własnych umiejętności i alkohol – to najczęstsze przyczyny tragedii nad wodą

W trosce o bezpieczeństwo kraśniccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w trakcie wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze przypominają, że zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku.

JM