Aktualności

Biała Podl.: Policjanci z Mięrzyrzeca Podlaskiego spotkali się z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 09.07.2017

Dzielnicowi z Międzyrzeca Podlaskiego spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Podczas pogadanki policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, odbył się również pokaz sprzętu policyjnego oraz konkurs. Dzieci otrzymały również kamizelki odblaskowe. Wszystko to w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego w ramach prowadzonych czynności profilaktycznych, przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przypominając o zasadach bezpieczeństwa. W minionym tygodniu spotkanie takie odbyło się na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nad wodą w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wod" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Uczestnicy półkolonii mogli również obejrzeć sprzęt, którym posługują się funkcjonariusze. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszył się quad, którym policjanci w trakcie codziennych służb patrolują teren "Międzyrzeckich Jeziorek". Każde dziecko chciało usiąść za jego kierownicą. Funkcjonariusze przeprowadzili także quiz dotyczący pracy policjantów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu chętnie odpowiadając na zadawane pytania. W trakcie wizyty mundurowych, otrzymały ulotki informacyjne dotyczące akcji, jak też konkursu filmowego na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. "Filmowy przewodnik".

Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane w ramach programu "Razem Bezpiecznej", w których chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć

B.S.P.