Ryki: Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 08.07.2017

Ryccy policjanci zagościli w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie, gdzie podczas spotkania z dziećmi realizowali działania informacyjno - edukacyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą”. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

Wczoraj funkcjonariusze z ryckiej komendy odwiedzili dzieci z terenu gminy Kłoczew, które uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  Pana Mariusza Błaszczaka. Przy tej okazji uczestnicy mieli możliwość przypomnieć sobie wiele ważnych informacji z zakresu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Dzieciaki bez problemu odpowiadały na pytania policjantki, która podczas prelekcji sprawdzała ich wiedzę na temat właściwych zachowań nad wodą. Z dużym zainteresowaniem słuchały również, w jaki sposób uniknąć pogryzienia przez agresywnego psa i jak zachować się, gdy zostaną zaczepione przez nieznaną im osobę. Nie zabrakło też informacji o podstawowych zasadach ruchu drogowego m. in. w jaki sposób i w jakich miejscach mogą poruszać się na rolkach, hulajnodze, czy deskorolce.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom spotkania policjantka przekazała życzenia bezpiecznych wakacji i wręczyła elementy odblaskowe.

K.S.