Aktualności

Biała Podl.: "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" na terenie Międzyrzeca Podlaskiego

Data publikacji 02.07.2017

Spotkanie zorganizowane zostało przez funkcjonariuszy na terenie Stanicy Żeglarskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci spotkali się tam z uczestnikami obozu zorganizowanego przez PSW. Podczas spotkania przekazali informacje oraz wiele cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Wspierając się specjalnie przygotowanymi na tę okazję ulotkami podkreślali wielokrotnie, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Funkcjonariusze tłumaczyli również w jaki, bezpieczny dla siebie sposób pomóc osobie, która tonie.

W trakcie spotkania promowali również  akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Bardzo istotnym elementem akcji, o którym również mówili mundurowi, jest konkurs na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. Filmowy przewodnik.

 W konkursie mogą wziąć udział zespoły, które  liczą do 5 osób w wieku do 18 lat - pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem Filmowy przeWODNIK do dnia 1 września br.

BSP