Aktualności

Parczew: Spotkania z dzielnicowym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”

Data publikacji 22.06.2017

Zbliżające się dużymi krokami wakacje to właściwy moment aby przypomnieć dzieciom i młodzieży jak należy zachowywać się nad wodą. Do cyklu spotkań w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” organizowanej w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra SWiA doszło w szkołach podstawowych w powiecie parczewskim. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” organizowanej w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkania odbywają się w szkołach na terenie powiatu parczewskiego. Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Gęsi i Uhninie. Wakacje to czas wypoczynku z czego bardzo chętnie korzystamy wybierając relaks w wodzie lub nad wodą. Mundurowi szczegółowo omówili podstawowe zasady jakimi należy się kierować podczas zabaw i rekreacji w wodzie. Policjanci omówili w jaki sposób bezpiecznie uprawiać sporty wodne, korzystać z materacy i podobnych dmuchanych elementów. Przedstawili jak ogromne niebezpieczeństwo niesie ze sobą korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych plaż. Dzielnicowi zaprezentowali ponadto jak należy się zachować w przypadku kiedy ktoś inny potrzebuje naszej pomocy.

Uczniowie z uwagą słuchali prelegentów i chętnie odpowiadali na pytania między innymi dotyczące udzielania pierwszej pomocy. W powiecie parczewskim znajduje się obszar pojezierza łęczyńsko – włodawskiego, gdzie zarówno turyści jak i okoliczni mieszkańcy bardzo chętnie wybierają jeziora na miejsca do spędzania wolnego czasu. W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w trakcie wypoczynku nad wodą. Przypominają, że zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku.

A.Ł.