Puławy: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Data publikacji 07.06.2017

Prezentacją nowej motorówki dla policjantów pełniących służbę na rzece Wiśle oraz wizytą w Miejskim Przedszkolu Nr 18 w Puławach puławscy policjanci zainaugurowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Ta ogólnopolska akcja, objęta honorowym patronatem Ministra SWiA ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą. Puławscy mundurowi z tej okazji zaplanowali szereg spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Z początkiem czerwca puławscy policjanci zainaugurowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Zaprezentowana została łódź służbowa, która komenda w Puławach otrzymała w tym roku. Wczoraj natomiast funkcjonariusze udali się do Miejskiego Przedszkola nr 18 w Puławach gdzie przeprowadzili pogadankę dla maluchów o tym w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje, zwłaszcza korzystając z atrakcji nad wodą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań, a spotkanie było dla nich okazją również do zapoznania się z pracą policjantów.

Celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Akcja realizowana będzie od czerwca do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie intensyfikowana na terenie obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą o zasadach bezpieczeństwa.

Spotkanie z przedszkolakami z osiemnastki było zapowiedzią dalszej współpracy policjantów z placówkami przedszkolnymi i szkolnymi. Stróże prawa przeprowadzają w ten sposób spotkania poświęcone powyższej tematyce na terenie całego powiatu.

E.R.K.