Zamość: Dzielnicowi zatrzymali złodzieja - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Dzielnicowi zatrzymali złodzieja

Data publikacji 19.05.2017

Dzielnicowi zamojskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru do której doszło przedwczoraj na osiedlu Orzeszkowej. Złodziejem okazał się 39-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna ukradł należący do 51-letniej zamościanki jednoślad pozostawiony przed jednym z zakładów usługowych. Dziś 39-latek usłyszy zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w środę na osiedlu Orzeszkowej w Zamościu. 51-letnia zamościanka, przypięła rower do stojaka, a sama udała się do jednego z pobliskich zakładów usługowych. Kiedy po kilkudziesięciu minutach powróciła, po jej środku lokomocji nie było śladu. O zdarzeniu kobieta poinformowała policję. W ustaleniu sprawcy, pomogły kamery monitoringu, które zarejestrowały sprawcę i moment kradzieży. Dzielnicowi zamojskiej komendy przeglądając nagranie rozpoznali w złodzieju mieszkańca podległego im rejonu. Jeszcze wczoraj zapukali do drzwi jego mieszkania.

Złodziejem okazał się 39-letni zamościanin. Pod zarzutem kradzieży wartego 1 tys. zł. roweru mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży.

Dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.