Aktualności

KWP: Gimnazjum nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie laureatem Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 17.05.2017

17 trzyosobowych drużyn – uczniów szkół gimnazjalnych wzięło wczoraj udział w Finale Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozegrany w Józefowie nad Wisłą konkurs odbył się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, jazdą sprawnościową rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniem pierwszej pomocy. I miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie.

Konkurs  rozegrany został w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą . Podczas zmagań zawodnicy rozwiązywali testy, który obejmował przepisy ruchu pieszych, rowerzystów, znajomość znaków drogowych, sytuacje w ruchu drogowym.

Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało także: udzielenie pomocy przedmedycznej,  jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

W końcu wyłoniono zwycięzców:

I miejsce wywalczyło  Gimnazjum nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie. II miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Kocudzy, zaś na III miejscu uplasowali się uczniowie z  Gimnazjum w Czemiernikach.

Laureaci konkursu otrzymali puchary. Za zajęcie I miejsca – Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego,  II miejsca – Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, III miejsca – Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Zwycięzcy będą reprezentowali nasze województwo podczas   Finału Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca w Nidzicy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!

AK