Zamość: Uszkodził ogrodzenie placu zabaw - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Uszkodził ogrodzenie placu zabaw

Data publikacji 19.04.2017

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 21-letni mieszkaniec Zamościa. Młodzieniec szarpał i kopał w ogrodzenie placu zabaw jednej z zamojskich szkół powodując uszkodzenie jego elementów. Podczas chuligańskiego wybryku towarzyszył mu 12-latek z Zamościa. Straty oszacowano na kwotę 2 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym uszkodzenie mienia to przestępstwo, za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj zamojscy policjanci powiadomieni zostali o uszkodzeniu elementów ogrodzenia placu zabaw przy szkole usytuowanej na osiedlu Peowiaków w Zamościu. Ze zgłoszenia pracownika placówki wynikało, że do zdarzenia doszło w wielkopiątkową noc. Sprawcy szarpiąc i kopiąc w elementy ogrodzenia dokonali uszkodzenia słupków i drucianych paneli. Straty oszacowano na kwotę 2 tys. zł. W namierzeniu sprawców pomógł monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Wandalem okazał się 21-letni mieszkaniec Zamościa. Podczas wybryku towarzyszył mu 12-latek.

21-letni zamościanin wczoraj usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu wyrażając przy tym skruchę i chęć naprawienia szkody. Wkrótce jego sprawa trafi do Sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, uszkodzenie mienia to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.