Lublin: Zatrzymani sprawcy rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 28.02.2017

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 23-latku z gm. Werbkowice. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 20-lat. Mężczyźni bili po całym ciele pokrzywdzonego doprowadzając go do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu portfel z zawartością dokumentów i karty kredytowej. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni przez policjantów z IV komisariatu do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 3:20 na  przystanku ZTM Spadochroniarzy przy al. Racławickich w Lublinie. Dwaj sprawcy dokonali rozboju na 23-letnim mieszkańcu gm. Werbkowice. Napastnicy bili pokrzywdzonego po całym ciele doprowadzając go do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu portfel z zawartością dokumentów i kraty kredytowej. 23-latek w wyniku rozboju doznał obrażeń ciała.

Dyżurny na miejsce skierował policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz patrol z IV komisariatu. Mundurowi którzy byli błyskawicznie na miejscu zdarzenia zastali tam pokrzywdzonego, natomiast sprawcy odjechali miejskim autobusem. Policjanci z oddziału prewencji zatrzymali autobus, którym poruszali się napastnicy. Przy jednym z nich ujawnili skradzioną kartę kredytową. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 20-lat. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni mieli już w przeszłości konflikt z prawem.

Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni przez policjantów z IV komisariatu policji do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie gdzie usłyszą zarzuty. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

K.K.