Aktualności

Świdnik: Ponad 15 tys. nielegalnych paczek papierosów nie trafi na rynek

Data publikacji 01.02.2017

Ponad 15 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj świdniccy kryminalni. Kontrabanda ukryta była w trzech garażach na terenie dwóch miejscowości. Nielegalny towar należał do 38-letniego mieszkańca Świdnika. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku szacowana jest w tym przypadku ponad 270 tys. zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego świdnickiej komendy przeprowadzili przeszukania w trzech  garażach użytkowanych przez 38-letniego mieszkańca Świdnika. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w posiadaniu mężczyzny może znajdować się większa ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzenia okazały się jak najbardziej uzasadnione, ponieważ  efekcie przeszukań ujawnili ponad 15 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa  z tytułu niezapłaconego podatku wyniosła w tym przypadku ponad 270 tys. zł. Cały nielegalny towar został zabezpieczony, a właściciel kontrabandy zatrzymany. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego 15 000 zł.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych  i zagrożone jest wysoką karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

PL