Opole Lub.: Akcja: „Alkohol i narkotyki” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Akcja: „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 30.11.2016

Na drogach powiatu opolskiego trwa policyjna akcja: „Alkohol i narkotyki". Przedsięwzięcie ma na celu eliminację kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających. Wzmożone działania mają również ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Dzisiaj od rana na drogach powiatu opolskiego trwa policyjna akcja: „Alkohol i narkotyki”. Działania policjantów będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci z drogówki wykorzystywać będą w działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania nieodpowiedzialnych kierowców.

Policja apeluje również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję.

Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Kierującym „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

E.Ż.