Parczew: Złodzieje samochodów w rękach policji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Parczew: Złodzieje samochodów w rękach policji

Data publikacji 07.11.2016

Od roku do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez parczewskich policjantów. Obaj odpowiedzą za kradzieże samochodów. Oprócz aut osobowych ich łupem padały także inne pojazdy. Mężczyźni mają na koncie kradzieże quada, ciągników oraz koparko – ładowarki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i w miniony weekend sąd zastosował wobec nich areszt.

Do zdarzeń dochodziło na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Mężczyźni dokonywali kradzieży na terenie powiatu parczewskiego jak i całego województwa lubelskiego oraz  podkarpackiego. Ich łupem padały głównie samochody marki Mazda serii 6. Nie gardzili jednak innymi pojazdami. Na swoim koncie mają także kradzieże ciągników i quada. Na jednej z posesji powiatu lubartowskiego parczewscy policjanci zabezpieczyli dwa pojazdy marki mazda. Samochody były częściowo rozkompletowane i jak ustalili mundurowi pochodziły z kradzieży. Zabezpieczono też inne części samochodowe.  Wcześniej stróże prawa odzyskali dwa ciągniki, skradzione w powiecie parczewskim.

Mieszkańcy powiatu lubartowskiego 28 i 30 latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. W miniony weekend Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec nich trzy miesiące aresztu.   

A.Ł.