Hrubieszów: Poszukiwany sam zgłosił się na policję - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Poszukiwany sam zgłosił się na policję

Data publikacji 02.11.2016

Do dyżurnego hrubieszowskiej policji przyszedł mężczyzna, który przyznał, że jest poszukiwany przez organy ścigania i ma do odbycia karę w zakładzie karnym. Po sprawdzeniu mężczyzny przez policjantów okazało się, że 31-letni mieszkaniec Łęcznej faktycznie jest poszukiwany listem gończym, do tej pory ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i miejsce jego pobytu nie było znane. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd następnie trafi do więzienia.

Wczoraj przed północą do hrubieszowskiej komendy policji zgłosił się mężczyzna. Twierdził, że jest osobą poszukiwaną przez organy ścigania i ma do odbycia karę w zakładzie karnym. Po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny przez policjantów, okazało się, że 31-letni mieszkaniec Łęcznej rzeczywiście jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jak ustalli policjanci mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Lublinie na karę pozbawienia wolności. Następnie wezwano go do dobrowolnego stawienia się do ZK, jednak tego obowiązku nie wykonał. Także nakaz jego doprowadzenia nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Mężczyzna od dłuższego czasu nie przebywał w miejscu zamieszkania w Łęcznej i do tej pory skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie było znane miejsce jego aktualnego pobytu. 

31-latek z policyjnego aresztu dzisiaj trafi do Zakładu Karnego.

E.K.