Lublin: Wywiadowcy zabezpieczyli ponad 7 tys. paczek papierosów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Wywiadowcy zabezpieczyli ponad 7 tys. paczek papierosów

Data publikacji 15.10.2016

Ponad 7 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu zabezpieczyli wczoraj lubelscy wywiadowcy. Kontrabanda odnaleziona została w zaparkowanym nieopodal galerii handlowej przy al. Witosa samochodzie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 56 i 40 lat. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu należnych podatków szacowane są na blisko 120 tys. zł.

Do zdarzenia doszło wczoraj przy al. Witosa. Lubelscy wywiadowcy zwrócili uwagę na zaparkowany przed jedną z galerii handlowych samochód i siedzących wewnątrz mężczyzn.   Obaj zachowywali się dość nerwowo. By sprawdzić, co stanowi źródło ich niepokoju policjanci wylegitymowali kierowcę i pasażera, sprawdzili też zawartość pojazdu.

Ja się okazało wewnątrz znajdowała się kontrabanda. Policjanci zabezpieczyli ponad 7 tys. paczek papierosów. W tym wypadku szacuje się, że straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 120 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 56 i 40 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem naszego województwa, drugi opolskiego. Obaj odpowiadać będą z kodeksu karno-skarbowego.

R.L.R.