Łęczna: Rozbójnicy zatrzymani w zaroślach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Rozbójnicy zatrzymani w zaroślach

Data publikacji 01.08.2016

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat z Łęcznej i z gm. Spiczyn usłyszało zarzut rozboju. W miniony piątek używając przemocy doprowadzili do stanu bezbronności 15 – latka, a następnie zabrali mu 90 zł. Dodatkowo 17 – latkowi policjanci przedstawili zarzut kierowania gróźb karalnych. Bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa sprawcy ukryli się w zaroślach. Tam zatrzymali ich policjanci.

W miniony piątek około godz. 16.30 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że miejscowości Ziółków gm. Spiczyn doszło do rozboju na nastolatku. Policjanci dojeżdżając do miejsca napotkali pokrzywdzonego 15 – latka, mieszkańca powiatu lubelskiego oraz jego wujka.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że chłopak wracał ze swoim kolegą ze sklepu. W pewnej chwili rowerami podjechało pod nich dwóch młodych mężczyzn. Złapali go za rękę, szarpali za koszulkę po czym zabrali 90 złotych i odjechali. Chłopak o całym zdarzeniu poinformował swojego wujka, który  postanowił szukać tych mężczyzn. Jadąc w kierunku miejscowości Kijany napotkał ich. Jeden z nich zaczął mu grozić, po chwili oddali pokrzywdzonemu 60 zł., a następnie uciekli.  Wówczas o zdarzeniu mężczyzna zaalarmował stróżów prawa.  

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za rozbójnikami. Odnaleźli ich w zaroślach. Okazali się nimi 18 – letni mieszkaniec gm. Spiczyn oraz 17 – letni mieszkaniec Łęcznej. Zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 18 – latek miał blisko 0,50 promila alkoholu w organizmie, jego młodszy kompan był trzeźwy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut rozboju. Dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych w kierunku wujka pokrzywdzonego usłyszał 17 – latek. Wobec nich zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego 15 – latka.

 

M.K.