Chełm: Okradł dom podczas snu mieszkańców - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Okradł dom podczas snu mieszkańców

Data publikacji 30.06.2016

Za kradzież odpowie 24-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna wykorzystując porę nocną i sen domowników skradł z ich domu biżuterię, laptop i inne drobne przedmioty. Wczoraj został zatrzymany. Jak ustalili funkcjonariusze był on już wcześniej notowany. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

   Chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali wczoraj sprawcę kradzieży do jednego z domów na osiedlu Cementowni. Okazał się nim 24-letni chełmianin. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu w nocy wykorzystując sen domowników wszedł przez otwarte okno do wnętrza domu. Skradł stamtąd biżuterię, laptop, telefon komórkowy i klucze. Następnie niezauważony przez nikogo opuścił mieszkanie. Osoby tam zamieszkujące dopiero rano zorientowały się, że doszło do kradzieży. O zdarzeniu tym powiadomiły dyżurnego chełmskiej komendy, szacując wartość strat na łączną kwotę 6 tysięcy złotych.

   Zatrzymany 24-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu oraz wiarygodności dokumentów. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.