Aktualności

Łuków: Pół godziny po zgłoszeniu przestępstwa policjanci zatrzymali sprawcę

Data publikacji 26.05.2016

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozić może 26 latkowi zatrzymanemu przez łukowskich policjantów. Sprawca wczoraj wieczorem, w jednym z pociągów zaatakował 47 letnią kobietę. Grożąc jej nożem zażądał wydania pieniędzy. 26 latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, w jednym z pociągów relacji Terespol –Warszawa. Do podróżującej kobiety podszedł młody mężczyzna. W pewnym momencie nieznajomy wyjął nóź i grożąc użyciem niebezpiecznego narzędzia zażądał wydania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. 47  latka w obawie o własne zdrowie oddała napastnikowi 60 zł. Sprawca z łupem w ręku wysiadł na stacji w Łukowie.  Napadnięta kobieta o zdarzeniu poinformowała policję.

Pół godziny od złożenia zawiadomienia o przestępstwie sprawca rozboju był już w rękach policji. Mundurowi odnaleźli go w pobliżu stacji kolejowej. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Zrabowane pieniądze zdążył wydać na alkohol. Teraz 26 latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. W przeszłości mężczyzna wchodził już w konflikt z prawem. Był karany za przestępstwa narkotykowe, a także kradzieże, włamania i rozboje.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

R.L.R