Aktualności

Włodawa: Policjanci ustalają tożsamość kobiety, której zwłoki ujawniono w jeziorze Białym.

Data publikacji 12.06.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie w dalszym ciągu prowadzą czynności identyfikacyjne dotyczące ujawnienia nieznanych szczątków ludzkich w dniu 31 maja 2015 roku w jeziorze Białym w Okunince. Z badań sądowo – lekarskich wynika, że ciało uległo rozkładowi wskutek czynników środowiskowych. Nie ujawniono śladów działania osób trzecich. Ktokolwiek posiada informację o tożsamości ofiary proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji na nr tel. 997 lub z Wydziałem Kryminalnym KPP we Włodawie: 82 5727 224, lub 225, lub mailowo: poszukiwania.wlodawa@lu.policja.gov.pl Zapewniamy anonimowość.

Znane są wstępne wyniki badań sądowo – lekarskich szczątków ludzkich ujawnionych w dniu 31 maja 2015 roku w jeziorze Białym w Okunince. Na szczątkach nie ujawniono śladów działania osób trzecich. Ciało uległo rozkładowi wskutek czynników środowiskowych.

Znalezione zwłoki należały do dojrzałej, bardzo szczupłej kobiety, która miała około 159-169 wzrostu, obwód pasa około 62 cm. Kobieta ubrana była w czarną spódnicę z plisami z charakterystyczną zapinką ( haftką) po stronie wewnętrznej, niebieski pasek z metalową klamrą i ciemną bieliznę. Spódnica była skracana ręcznie bez obróbki krawieckiej. Jej ciało zostało ujawnione przez pływającego łódką mężczyznę.

Zwłoki mogły znajdować się w wodzie około roku. Nie jest znana tożsamość kobiety ani też czas zaginięcia.  Policjanci przeanalizowali już ponad 200 spraw z ostatnich dwóch lat z całej Polski dotyczących zaginionych kobiet – żadna z zaginionych nie odpowiadała opisem odnalezionemu ciału. W dalszym ciągu trwają czynności w tej sprawie.

Ktokolwiek posiada informację o tożsamości ofiary proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji na nr tel. 997 lub z Dyżurnym włodawskiej Policji – tel. 82 5727290 albo Wydziałem Kryminalnym KPP we Włodawie: 82 5727 224, lub 225. Ewentualne informacje można przesyłać mailowo na adres : poszukiwania.wlodawa@lu.policja.gov.pl

Zapewniamy anonimowość.

 

B.S.