Lublin: Areszt dla sprawcy rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 25.02.2015

Kryminalni z VII komisariatu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który w miniony weekend napadł na wracającego do domu 21-latka. Sprawca podbiegł do niego od tyłu i uderzył pięścią w twarz, a następnie okradł z portfela, telefonu i dokumentów. Poszkodowany młodzieniec w wyniku rozboju doznał złamania szczęki. Policjanci doprowadzili wczoraj 23-latka do prokuratury i sądu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Wracający ul. Nadbystrzycką do domu 21-latek miał na uszach słuchawki. Nagle podbiegł do niego od tyłu nieznany mężczyzna, który pięścią uderzył go w twarz. Napastnik zażądał, by młody człowiek opróżnił kieszenie. Telefon, portfel z dokumentami i pieniędzmi po chwili znalazł się w rękach rozbójnika. Uciekając z miejsca przestępstwa, mężczyzna na prośbę 21-latka, odrzucił w jego kierunku dowód osobisty.

Mody mieszkaniec Lublina w wyniku rozboju doznał złamania szczęki. Czeka go zabieg w szpitalu. Ponadto wartość skradzionych przedmiotów wycenił na około 350 zł.

Sprawą ustalenia sprawcy rozboju zajęli się kryminalni z VII komisariatu. By go namierzyć potrzebowali niespełna dwóch dni. Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z posesji przy ul.  Wapiennej. Przebywał u znajomej. Policjanci znaleźli przy nim część zrabowanych przedmiotów, takich jak telefon komórkowy i dokumenty. 23-letni lublinianin trafił do policyjnego aresztu KMP w Lublinie. Wczoraj policjanci z „siódemki” z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu  doprowadzili go do prokuratury i sądu. 23-latek po usłyszeniu zarzutu rozboju, został aresztowany.

Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

A.K.