Aktualności

Tomaszów Lubelski: Zaatakował policjantów kuchennym nożem. Odpowie za czynną napaść wraz z synem.

Data publikacji 24.10.2014

Do policyjnego aresztu trafiło wczoraj dwóch sprawców, którzy podczas interwencji dokonali czynnej napaści i znieważenia funkcjonariuszy. Zatrzymani to 44-letni mieszkaniec gm. Tyszowce i jego 23-letni syn. Starszy z mężczyzn ponadto zaatakował stróżów prawa nożem kuchennym grożąc, że ich zabije. Policjanci szybko obezwładnili nożownika i skończyło się tylko na powierzchownych obrażeniach i zniszczonych mundurach.

        Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.00 w miejscowości Klątwy, gm. Tyszowce. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Tyszowcach zostali wezwani na interwencję w sprawie pobicia 48-latka przez dwóch sąsiadów. Kiedy policjanci wykonywali czynności służbowe, krewcy sąsiedzi pokrzywdzonego rzucili się na policjantów. 44-latek i jego 23-letni syn zaczęli ich bić pięściami, kopać i szarpać za mundury. Starszy z mężczyzn w pewnej chwili zaatakował mundurowych nożem kuchennym twierdząc przy tym, że ich zabije. Na szczęście policjanci szybko obezwładnili nożownika i skończyło się tylko na powierzchownych obrażeniach i zniszczonych mundurach.

     Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, natomiast policjanci i pobity mężczyzna do lekarza. Sprawą zajmuje się teraz prokurator.

     Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu broni, noża lub innego niebezpiecznego narzędzia, grozi kara do 10 lat więzienia.

J.R.