Lublin: Zatrzymany za kradzież ponad 3 tysięcy litrów paliwa. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Zatrzymany za kradzież ponad 3 tysięcy litrów paliwa.

Data publikacji 20.10.2014

Za kradzież ponad 3 tysięcy litrów paliwa odpowie 29-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna od maja br. kradł paliwo z baków samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie Lublina. Policjanci ustalili markę i kolor samochodu jakim poruszał się sprawca przyjeżdżając na włamania. Wczoraj mundurowi z VI komisariatu zauważyli taki pojazd. Auto miało tablice rejestracyjne skradzione z innego samochodu. 29-latek odpowie za kradzieże z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

       Do kradzieży paliwa z ciężarowych samochodów dochodziło od maja br. Sprawca 10 razy włamywał się do baków kradnąc łącznie ponad 3 tysiące litrów paliwa. Policjanci z VI komisariatu ustalili, że w miejscach, w których dochodziło do kradzieży pojawiał się samochód dostawczy.  Wczoraj podczas patrolu mundurowi zauważyli samochód zaparkowany. Policjanci natychmiast dokonali kontroli. Okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. Auto miało tablice rejestracyjne skradzione z innego samochodu w okolicach Chełma. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak wynika z policyjnych ustaleń 29-latek „szykował się” do kolejnej kradzieży.

      Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży ponad 3 tysięcy litrów paliwa. Policjanci ustalili, że mężczyzna działał także na terenie innych województw. 29-latek odpowie za kradzieże z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

AF.