Biała Podl: Pobili 38 latka i wywieźli go do lasu. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl: Pobili 38 latka i wywieźli go do lasu.

Data publikacji 26.06.2014

50-letni mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez bialskich policjantów pod zarzutem usiłowania rozboju i wymuszenia rozbójniczego. 50-latek razem ze swoim kompanem mieli wywieźć do lasu 38-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, a następnie żądając spłaty długu pobili go i grozili kolejnymi uszkodzeniami ciała.

38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej zawiadomił Policję, że  dwóch znanych mu osobiście mężczyzn w wieku 50 i 38 lat, usiłowało dokonać na nim wymuszenia rozbójniczego. Z treści przyjętego zawiadomienia wynika, że sprawcy na początku tego tygodnia siłą wywieźli pokrzywdzonego do lasu, pobili go i zażądali spłaty zadłużenia w kwocie 700 zł, którego istnienie zawiadamiający kwestionuje. W przypadku niespełnienia ich żądań grozili ponownym pobiciem.

W trakcie podjętych czynności policjanci zatrzymali starszego ze sprawców oraz zabezpieczyli samochód marki Audi służący do popełnienia przestępstwa. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z napastników. Obaj mężczyźni wskazani przez pokrzywdzonego są dobrze znani bialskim policjantom, a młodszy z nich jest dodatkowo poszukiwany listem gończym. Dzisiaj zatrzymany będzie doprowadzany na przesłuchanie do Prokuratury.

Górna granica kary jaką przewiduje kodeks karny za usiłowanie rozboju to 12 lat pozbawienia wolności.