KWP: Policjanci grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Policjanci grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Data publikacji 09.01.2011

Już po raz 19 lubelska Policja czuwa nad prawidłowym i spokojnym przebiegiem kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas całego dnia trwania zbiórki pieniędzy policjanci strzec będą bezpieczeństwa osób kwestujących oraz bawiących się na finałowych imprezach na terenie naszego województwa. W tym roku policjanci po raz kolejny włączyli się także do kwestowania. W Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Świdniku, Lubartowie oraz we Włodawie pojawiły się błękitne patrole. Na lubelskim deptaku pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej zbierają Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo, Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Jacek Buczek oraz Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego mł. insp. Janusz Wójtowicz.

Już po raz 19 lubelska Policja czuwa nad prawidłowym i spokojnym przebiegiem kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas całego dnia trwania zbiórki pieniędzy policjanci strzec będą bezpieczeństwa osób kwestujących oraz bawiących się na finałowych imprezach na terenie naszego województwa. W tym roku policjanci po raz kolejny włączyli się także do kwestowania. W Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Świdniku, Lubartowie oraz we Włodawie pojawiły się błękitne patrole. Na lubelskim deptaku pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej zbierają Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo, Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Jacek Buczek oraz Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego mł. insp. Janusz Wójtowicz.


                            

 
Już po raz 19 lubelska Policja czuwa nad prawidłowym i spokojnym przebiegiem kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci strzec będą bezpieczeństwa osób kwestujących oraz bawiących się na finałowych imprezach na terenie naszego województwa. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, udzielą także pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy. Nadzorem objęte będą także placówki odbierające pieniądze z kwest.

W Lublinie podobnie jak w całej Polsce policjanci wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kolejny raz mundurowi czynnie włączyli się również do kwestowania. W Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Świdniku, Lubartowie oraz we Włodawie pojawiły się błękitne patrole. Na lubelskim deptaku pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej zbierają Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo, Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Jacek Buczek oraz Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego mł. insp. Janusz Wójtowicz.

                      


Kwestujący, błękitny patrol można spotkać w centrum miasta. Na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy nie mogło zabraknąć także naszych policyjnych maskotek sierżant i sierżantki Poli.
 
Główny sztab Orkiestry i wszystkie atrakcje czekają na Lublinian w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. Również tam nie zabraknie policjantów i przygotowanych przez nich niespodzianek. 


                       

Policjanci Ruchu Drogowego przygotowali pokaz sprzętu policyjnego. Można m.in. zobaczyć radiowóz z videorejestratorem, ambulans diagnostyczny wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do sprawdzania stanu technicznego każdego pojazdu (wyposażony w analizator spalin, dymomierz, przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów, miernik poziomu dźwięku pojazdów, wysokościomierz teleskopowy). Kolejny furgon profilaktyczno-edukacyjny to atrakcja dla najmłodszych. Samochód wykorzystywany jest do prowadzenia działań edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży w zakresie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na stałym wyposażeniu ma rowery, kaski ochronne, odblaskowe kamizelki ostrzegawcze, plansze dydaktyczne, rowerowy tor przeszkód, zestaw mini znaków drogowych, a także zdalnie sterowaną przenośną sygnalizacje świetlną. W trakcie imprezy najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogą obejrzeć film edukacyjny: „Droga ze SponeBobem”. Ponadto zobaczyć można ruchome stanowisko dowodzenia oraz pokaz policyjnych motocykli.

                      


To nie koniec atrakcji, które przygotowaliśmy na XIX Finał. Specjalny pokaz przygotowali także policyjni antyterroryści. Można zobaczyć przyczepę do przewozu materiałów wybuchowych, strój pirotechnika oraz zdalnie sterowanego robota wykorzystywanego do podejmowania niebezpiecznych paczek i przedmiotów.                       


Maskotki policyjne, kalendarze, kubki i gadżety ( odblaskowe breloki), hełm z napisem MO, obraz "Brzozy" autorstwa policjantki oraz złote serduszko przekazane przez k-ta Białej Podlaskiej, które wylicytował podczas WOŚP w 2010 r. te wszystkie przedmioty zostały przekazane przez policję na licytację.  


R.L.R.