Zamość: Nietrzeźwy kierowca ujęty dzięki obywatelskiej postawie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Nietrzeźwy kierowca ujęty dzięki obywatelskiej postawie

Data publikacji 08.11.2019

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 38-letni kierujący pojazdem marki Skoda, który w takim stanie poruszał się ulicami Zamościa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę uniemożliwił jadący za nim inny uczestnik ruchu drogowego. Postawa mężczyzny, który zareagował zasługuje na uznanie i naśladowanie.

    Dzisiejszej nocy do dyżurnego zamojskiej Policji zadzwonił mężczyzna informując, że ulicami Zamościa porusza się pojazd m. Skoda, którego kierujący nie trzyma równego toru jazdy, najeżdża na krawężnik. Jego styl jazdy wskazuje, że może być pijany. Zgłaszający jechał za wskazanym samochodem i na ul. 11 Listopada uniemożliwił mu dalszą jazdę. 

   Policjanci na miejscu wskazanym przez zgłaszającego zauważyli stojącą na poboczu drogi skodę oraz samochód zgłaszającego. Z dalszej relacji mężczyzny wynikało, że kiedy kierujący skodą tuż przed przejazdem kolejowym nagle zjechał na pobocze wówczas zgłaszający szybko podbiegł do wskazanego auta, otworzył drzwi, wyłączył silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki.

    Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-latka z Zamość, który kierował pojazdem marki Skoda, ponad 2 promile alkoholu.
Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. 38-latek za kierowanie w takim stanie pojazdem odpowie przed sądem. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

   Postawa mężczyzny, który zareagował na nietrzeźwego kierowcę zasługuje na najwyższe uznanie i godna jest naśladowania. Bowiem zaangażowanie i współodpowiedzialność za to, co dzieje się na naszych drogach spowodują, że w ruchu drogowym będzie bezpieczniej.
DKB