Aktualności

Puławy: Konkurs na „Najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego powiatu puławskiego 2019”

Data publikacji 10.09.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Puławach rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy”. O tym, kto zwycięży w tej rywalizacji będą mogli zdecydować między innymi czytelnicy Wspólnoty Puławskiej. Zachęcamy do głosowania.

    Konkurs „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy powiatu puławskiego 2019”, zorganizowała Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Puławach, pod patronatem medialnym Wspólnoty Puławskiej. Ideą konkursu jest popularyzowanie roli dzielnicowych wśród mieszkańców powiatu. Zgodnie z założeniami ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas", ważne jest, aby dzielnicowy był policjantem znanym w miejscu pełnienia służby. To dzielnicowi najczęściej spotykają się z mieszkańcami i rozmawiają o ich problemach,  starając się znaleźć rozwiązanie. Mają również za zadanie diagnozowanie lokalnych zagrożeń oraz przeciwdziałanie im. Dzielnicowi angażują się też w profilaktykę społeczną i zachęcają mieszkańców do podejmowania wspólnych działań oraz inicjatyw. Wszystko po to, aby mieszkańcy lokalnych społeczności czuli się bezpiecznie w swoim otoczeniu.

   W ramach konkursu, sylwetki dzielnicowych prezentowane będą od 10 września do 10 października 2019 roku na łamach Wspólnoty Puławskiej oraz na stronie internetowej KPP w Puławach. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli głosować na swoich dzielnicowych za pomocą kuponów drukowanych w gazecie, które będą mogli złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Puławach, Komisariacie Policji w Kurowie, Posterunkach Policji w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie oraz w redakcji Wspólnoty Puławskiej. Kupony do głosowania znajdują się również w wymienionych jednostkach Policji.

    Głosy będzie można również oddawać za pośrednictwem sms-a przesłanego na podany na łamach Wspólnoty Puławskiej nr SMS z odpowiednim kodem przypisanym do dzielnicowego. O zwycięstwie „Najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego” zdecyduje największa liczba wszystkich głosów oddana na kandydata. Zachęcamy do głosowania.

E.R.K