Zamość: Zabrał zgubiony portfel, odpowie za przywłaszczenie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Zabrał zgubiony portfel, odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 10.09.2019

Zarzut przywłaszczenia pozostawionego na ławce portfela usłyszał 25-latek z gm. Szczebrzeszyn. Znajdujące się w nim pieniądze zabrał i przeznaczył na zakup m.in. alkoholu, a dokumenty i portfel wyrzucił. Na usprawiedliwienie swojego czynu miał tylko to, że był pijany. Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie rzeczy znalezionej można trafić do zakładu karnego nawet na rok.

O przywłaszczeniu portfela należącego do 19-latki ze Szczebrzeszyna miejscowi policjanci zostali poinformowani przez samą pokrzywdzoną w miniony piątek. Właścicielka oznajmiła, że dzień wcześniej wieczorem siedziała na ławce w okolicach rzeki Wieprz przy jednym ze sklepów w tej miejscowości. Najprawdopodobniej tam zostawiła portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie ok. 1000 zł. Przed przybyciem do komisariatu szukała portfela w miejscu, gdzie go zostawiła, jednak bezskutecznie.

Sprawą zajęli się policjanci ze Szczebrzeszyna. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi ustalili podejrzanego o ten czyn 25-latka z gm. Szczebrzeszyn. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty przywłaszczenia znalezionej rzeczy. Składając wyjaśnienia przyznał się, że zabrał pozostawiony na ławce portfel. Znajdujące się w nim pieniądze zabrał i przeznaczył na zakup m.in. alkoholu, a dokumenty i portfel wyrzucił. Na usprawiedliwienie swojego czynu miał tylko to, że był pijany.

Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie rzeczy znalezionej można trafić do zakładu karnego na rok. 

D.KB.