Chełm: Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 11.07.2019

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca, któremu dzielnicowi uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna siedzący za kierownicą na widok mundurowych próbował jeszcze odjechać. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Dzielnicowi podczas wczorajszej służby obchodowej otrzymali sygnał, że kierowca samochodu marki Opel może być nietrzeźwy. Na ulicy Trubakowskiej w Chełmie zauważyli opisany pojazd. Na widok mundurowych kierowca próbował odjechać. Jednak funkcjonariusze mu uniemożliwili mu dalszą jazdę. Jak się okazało samochodem  kierował 41-letni mieszkaniec Chełma. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

E.C.