Biłgoraj: Kłótnia zakończona uszkodzeniem dwóch samochodów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Kłótnia zakończona uszkodzeniem dwóch samochodów

Data publikacji 11.07.2019

Dwa uszkodzone samochody to bilans nieporozumienia pomiędzy dwoma mieszkańcami gminy Potok Górny. 32 latek wsiadł za kierownicę Ursusa i wjechał w zaparkowane na posesji samochody należące do 40 latka mocno je uszkadzając. Jak się okazało kierowca ciągnika miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19:00 w gminie Potok Górny. Policjantów o interwencję poprosił 40 latek, który oświadczył, że znany mu 32 latek pijany kierując ciągnikiem rolniczym m-ki Ursus wjechał na jego posesję i uderzył w należące do niego samochody m-ki Fiat i Volkswagen mocno je uszkadzając. Na miejscu znajdował się również kierowca Ursusa.
Policjanci w rozmowie z mężczyznami ustali, że wcześniej doszło pomiędzy mężczyznami do nieporozumienia. Następnie 32 latek wsiadł za kierownicę Ursusa wyruszył drogą W-863, wjechał na posesję 40 latka uszkadzając jego samochody.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkometrem wykazało, że 32 latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, bardzo wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Niszczenie lub uszkodzenie mienia jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Na chwilę obecną 40 latek takiego wniosku nie złożył. Jeżeli mężczyzna zmieni zdanie wtedy 32 latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

JK