KWP: W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej

Data publikacji 20.07.2019

Rok 2019 jest dla naszej formacji czasem szczególnym. W lipcu obchodzimy bowiem 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca na ziemiach polskich powołano do życia Policję Państwową, której funkcjonariusze stali na straży porządku i bezpieczeństwa obywateli odrodzonej Polski.

Napis "100 ROCZNICA POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ"

Dzień 24 lipca to dzień wyjątkowy dla naszej formacji.  100 lat temu pierwsi polscy stróże prawa wypowiadając słowa „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonem mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma…” wstępowali w szeregi Policji Państwowej. Państwo polskie, powołując do życia Policję Państwową, wyposażyło ją w szereg uprawnień i przywilejów, umożliwiających realizację jej zadań i obowiązków.

Na przestrzeni minionych 100 lat wiele się zmieniło pod względem społecznym, technologicznym i historycznym. Nasza formacja stał się nowoczesną, dobrze wyposażoną i profesjonalnie przygotowaną do ochrony bezpieczeństwa Polaków służbą. To co pozostało niezmienne i przyświeca policjantom podczas codziennej służby to wypełnienie policyjnej roty. Służba w Policji to nie tylko powołanie, ale także szlachetna misja wymagająca poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi.

ZOBACZ PRACĘ POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO:

Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach

SAMODZIELNEGO PODDZIAŁU  KONTRTERRORYSTYCZNEGO POLICJI W LUBLINIE:

Zajmują się zwalczaniem terroryzmu, zatrzymują niebezpiecznych przestępców

ODDZIAŁ PREWENCJI POLICJI W LUBLINIE

Codzienna służba policjantów Oddziału Prewencji Policji

POLICJNACI PREWENCJI

Policjanci prewencji każdego dnia patrolują ulice

POLICJANCI SŁUŻBY KRYMINALNEJ

Na przestrzeni minionych 100 lat wiele się zmieniło...

 

 

R.L.R

Ładowanie odtwarzacza...