Puławy: Konkurs na „Radiowóz Wszechczasów” rozstrzygnięty - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Konkurs na „Radiowóz Wszechczasów” rozstrzygnięty

Data publikacji 19.06.2019

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców konkursu pod nazwą „Radiowóz Wszechczasów”. W konkursie zorganizowanym z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zwycięzcami okazali się Alan Pędrak i Nina Kobus. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczył dzieciom i ich opiekunkom Komendant Powiatowy Policji w Puławach nadkom. Rafał Skoczylas.

Wczoraj do komendy w Puławach przybyły dzieci z przedszkoli, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Radiowóz Wszechczasów” zorganizowanym z okazji wyjątkowego jubileuszu jakim jest, przypadająca w tym roku 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczył dzieciom i ich opiekunkom Komendant Powiatowy Policji w Puławach nadkom. Rafał Skoczylas.

Prace zgłoszone do konkursu były bardzo różne, ale wszystkie pomysłowe i starannie przygotowane. Jury nie miało łatwego zadania. Jako główne kryterium przyjęto samodzielność wykonania oraz innowacyjność projektu bowiem miał to być przecież „Radiowóz Wszechczasów”.

Główną nagrodę w kategorii wiekowej 3-4 lata zdobył Alan Pędrak z Miejskiego Przedszkola Nr 15, natomiast w kategorii 5-6 lat – Nina Kobus z Miejskiego Przedszkola Nr 2. Wyróżnienie otrzymała grupa IV z przedszkola Nr 14 w Puławach za wspólną pracę, największy radiowóz wszechczasów.

Bez względu na zajęte miejsca, wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Komendę Powiatową Policji w Puławach oraz sponsorów, m.in. Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. i lokalne samorządy. Do maluchów trafiły pluszowe maskotki policyjne, gry planszowe, przybory szkolne oraz słodycze.

Po wizycie pełnej wrażeń, dzieci zapowiedziały, że będą startować w kolejnych konkursach, a gdy dorosną zostaną policjantami.

ERK

  • fot. Zwycięzca konkursu w kategorii 3-4 lata
  • fot. uczestnicy konkursu z komendantem KPP w Puławach
  • fot. Zwyciężczyni konkursu w kat. 5-6 lat
  • fot. radiowóz wykonany przez Alana Pędraka
  • fot. Radiowóz wykonany przez Ninę Kobus
  • fot. prace konkursowe