Zamość: Dachowanie volkswagena na skrzyżowaniu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Dachowanie volkswagena na skrzyżowaniu

Data publikacji 15.06.2019

dużym szczęściu może powiedzieć 54-letnia kierująca i pasażer volkswagena, którzy po dachowaniu samochodu, którym podróżowali odnieśli jedynie niegroźne potłuczenia. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Kilińskiego. 54-latka straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego dachowania. Przesuwający się na dachu volkswagen uszkodził jeszcze dwa inne pojazdy, których kierowcy oczekiwali na zmianę światła na sygnalizatorze.

Do zdarzenia drogowego doszło w piątek tuż po godzinie 12.00 na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej z Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-letnia zamościanka kierująca volkswagenem na skrzyżowaniu najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania bezpiecznej prędkości straciła panowanie nad pojazdem i wjeżdżając na krawężnik doprowadziła do dachowania samochodu. Następnie volkswagen uderzył w inne dwa pojazdy – skodę i audi, których kierowcy przed skrzyżowaniu oczekiwali na zmianę sygnalizacji świetlnej.

Do szpitala na dalsze badania załoga karetki pogotowia przewiozła kierującą i pasażera volkswagena. Na szczęście okazało się, że w wyniku kolizji poza ogólnymi potłuczeniami nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca volkswagenem była trzeźwa.

W czasie gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe ruch na skrzyżowaniu był zablokowany.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg kolizji i apelują o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy, że siadając za kierownice zawsze należy przestrzegać obowiązujących przepisów i dostosować styl jazdy do posiadanych umiejętności. Ważne jest również skupienie oraz przewidywanie mogących nagle pojawić się zagrożeń.

D.K-B.