Zamość: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 15.06.2019

Postawa młodych mieszkańców Zamościa, którzy powiadomili o nietrzeźwym kierującym zasługuje na szczególne uznanie. Zauważyli jak za kierownicę samochodu m. Citroen chwiejąc się na nogach siada starszy mężczyzna i odjeżdża. Nie pozostali obojętni pojechali za nim i uniemożliwili dalszą jazdę, a o zdarzeniu poinformowali policję. 71-letni kierowca citroena w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W czwartek do dyżurnego komendy zadzwoniła 21-latka z Zamościa z informacją, że wspólnie z bratem i kolegą uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu pojazdem m. Citroen. Powiedziała, że widzieli jak mężczyzna ten na parkingu sklepowym przy ul. Bohaterów Monte Cassino chwiejąc się na nogach wsiada za kierownicę citroena i odjeżdża. Pojechali za nim, kierowca zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i wjeżdżał na krawężnik. Postanowili więc udaremnić mu dalszą jazdę. Kilkanaście metrów dalej udało się im zatrzymać citroena, kiedy otworzyli drzwi od kierującego wyczuli silną woń alkoholu. Wyciągnęli, więc kluczyki ze stacyjki zatrzymanego pojazdu i powiadomili policjantów.

Mundurowi reagując na obywatelskie zgłoszenie zbadali stan trzeźwości kierującego citroenem. 71-latek z Zamościa w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał również przy sobie prawa jazdy. Został przewieziony do komendy celem wykonania dalszych czynności, między innymi badań retrospekcyjnych. 

 

Postawa młodych mieszkańców Zamościa, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu zasługuje na szczególne uznanie. Dzięki takim ludziom, którzy czują się współodpowiedzialni za zachowanie innych uczestników ruchu drogowego, na drogach jest bezpieczniej. Gratulujemy postawy i dziękujemy za reakcję.

Pamiętajmy widząc, że ktoś łamiąc prawo stwarza zagrożenia dla nas lub naszych bliskich – nie bądźmy obojętni reagujmy i powiadamiajmy odpowiednie służby.

D.K-B.