Aktualności

KWP: Wojewódzkie Eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych

Data publikacji 15.05.2019

Wojewódzkie Eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych odbywają się dziś w KWP w Lublinie. Zawody, w których udział biorą 23 dwuosobowe patrole są formą doskonalenia zawodowego policjantów, którzy podczas codziennych obowiązków podejmują interwencje, gdy potrzebna jest pomoc. Zwycięzcy będą reprezentować lubelski garnizon Policji podczas ogólnopolskich zawodów, które odbędą się niebawem w Szkole Policji w Słupsku.

Dwie policjantki podczas zawodów udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Do zawodów przystępują 23 dwuosobowe patrole reprezentujący komendy powiatowe i miejskie lubelskiego garnizonu Policji oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Zawody przeprowadzane są na terenie obiektów szkoleniowych KWP przy ul. Grenadierów.

Policjant ocenia funkcjonariuszy podczas zawodów.

Policyjne partole przystępują dziś do dwóch  konkurencji. Rano mundurowi pisali test wiedzy  teoretycznej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas kolejnej konkurencji funkcjonariusze przeprowadzają interwencję podczas zainscenizowanych sytuacji połączoną z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ratownik medyczny ocenia funkcjonariusz.

Eliminacje przeprowadzane są w celu wyłonienia reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu lubelskiego. Zwycięzcy wezmą udział w finale Ogólnopolskich Zawodów ratowników policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które zostaną przeprowadzone w dniach 30-31 maja w Szkole Policji w Słupsku.

Widoczne dłonie w rękawiczkach, funkcjonariusze w czasie zawodów.

Podstawowym celem zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania.

AK

  • Dwóch policjantów podczas zawodów udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy w głębi ratownicy oceniają sytuację.
  • Policjant i policjantka podczas zawodów udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy.
  • Ratownik medyczny przygląda się policjantom podczas zawodów.
  • N a zdjęcie widoczni dwaj ratownicy medyczni.
  • Policjantka uśmiecha się patrzy w obiektyw.
  • Policjantka uśmiecha się patrzy w obiektyw.