Lublin: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

Data publikacji 15.05.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Fiat Doblo na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 69-latka. Pieszy pomimo udzielonej pomocy zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 12:50 na  ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-latek kierujący samochodem marki Fiat Doblo jadąc lewym pasem ruchu przeznaczonym do jazdy na wprost od strony centrum miasta w kierunku ul. Dekutowskiego w celu uniknięcia potrącenia pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych ze strony prawej na lewą wykonał gwałtowny manewr skrętu w prawo. W wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i lewym tylnym błotnikiem potrącił pieszego i przodem pojazdu uderzy w latarnię. W wyniku zdarzenia 69-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Kierujący autem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Mundurowi za pokwitowaniem zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów.

K.K.

  • przejście na którym doszło do wypadku oraz rozbity samochód
  • rozbity samochód
  • rozbity samochód znajdujący się obok przejścia dla pieszych na którym doszło do wypadku