Łęczna: Trening motocyklem zakończony wypadkiem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Trening motocyklem zakończony wypadkiem

Data publikacji 15.04.2019

25–letni motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do lubelskiego szpitala. Mężczyzna podczas treningu na łące w miejscowości Albertów przejeżdżając motocyklem przez rów melioracyjny uderzył w betonową płytę przepustu po czym wywrócił się. Kierujący był trzeźwy. Apelujemy do wszystkich fanów motocykli o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości, Albertów gm. Puchaczów. Około godz. 17:00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem motocyklisty.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 25–letni mieszkaniec gm. Puchaczów trenował na łące swoim motocyklem KTM. Mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków i podczas przejazdu przez rów melioracyjny uderzył w betonową płytę przepustu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się.  W wyniku tego zdarzenia 25–latek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do lubelskiego szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wiosenna aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Dlatego apelujemy do wszystkich fanów motocykli o rozwagę i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy że jazda motocyklem to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

M.K.