Aktualności

Biłgoraj: Podsumowanie weekendu na drogach powiatu. Apelujemy o rozwagę za kierownicą!

Data publikacji 15.04.2019

Do czterech wypadków drogowych doszło w miniony weekend na drogach naszego powiatu. Policjanci apeluję o rozwagę do kierowców. Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek około południa. Policjanci zostali skierowani na ul. Kościuszki w Biłgoraju. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 69-letnia mieszkanka Biłgoraja potrąciła 60-letnią rowerzystkę z gminy Biłgoraj. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierująca samochodem m-ki Fiat odjechała z miejsca zdarzenia. Niezwłocznie podjęte przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie danych kobiety. Jak ustalili policjanci kobiety były trzeźwe.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia niespełna trzy godziny później. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o wypadku na trasie Wólka Abramowska – Albinów. Po przybyciu na miejsce policjanci wstępnie ustalili przebieg wypadku. Wynika z niego, że 65-letni mieszkaniec gminy Goraj jadąc samochodem m-ki Audi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym również audi, 31-letnim mieszkańcem tej samej gminy. 65-latek z poważnymi obrażeniami ciała został Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany do szpitala.

Również w piątek około godziny 18:00 policjanci zostali skierowani do miejscowości Zastawie. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 35-letni kierowca samochodu m-ki Skoda, mieszkaniec gminy Goraj jadąc od strony Zastawia na skrzyżowaniu z DW-835 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Zagród 34-latkowi, który kierował samochodem m-ki Volkswagenem. W wyniku zderzenia pojazdów zarówno kierujący jak i 28-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 5-lat zostali przetransportowani do szpitali.

Wczoraj natomiast około godziny 14:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o dachowaniu pojazdu w miejscowości Olszanka. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący samochodem m-ki Opel zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Jak ustalili policjanci samochodem kierował 25-letni obywatel Ukrainy. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Obecnie policjanci ustalają i wyjaśniają wszystkie okoliczności powyższych zdarzeń.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

W związku z tym apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozważną jazdę.

Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.

Chrońmy swoje życie i swoich najbliższych - bo mamy je tylko jedno.

J.K.