Świdnik: Jedna noc, a tyle na sumieniu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Jedna noc, a tyle na sumieniu

Data publikacji 15.04.2019

Dwoje 20-latków ze Świdnika odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie w sumie pięciu kolizji. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 2:00 dyżurny policji otrzymał informację, że na Al. Armii Krajowej w Świdniku mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi wjechał w dwa zaparkowane pojazdy. Po zdarzeniu odjechał pozostawiając na miejscu … swój but.

Policjanci podejmujący interwencję zauważyli opisywany przez świadka zdarzenia pojazd, który tym razem prowadzony był przez kobietę. Ta na widok radiowozu najpierw próbowała zawrócić na drodze jednokierunkowej, a następnie gdy manewr się nie udał - zaczęła cofać wjeżdżając w dwa zaparkowane pojazdy a następnie ruszyła do przodu uderzając w kolejne auto.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 20 –latka ze Świdnika. Na miejscu pasażera w jednym bucie siedział jej 20-letni znajomy, którego opis zgadzał się z tym podanym przez naocznego świadka zdarzenia. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u nic ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

E.D.