Chełm: O bezpieczeństwie na drodze z uczniami technikum - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: O bezpieczeństwie na drodze z uczniami technikum

Data publikacji 14.03.2019

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było tematem spotkania policjantów z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Funkcjonariusze informowali o bezpiecznych zachowaniach na drodze, jak też zagrożeniach czyhających na młodych kierowców. Zachęcali przy tym do przestrzegania przepisów ruchu drogowego ostrzegając jednocześnie przed ich łamaniem.

Prowadzenie działań profilaktycznych promujących bezpieczeństwo na drodze jest jednym z priorytetowych zadań policjantów ruchu drogowego. Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie i uczestniczyli w nim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze informowali o bezpiecznych zachowaniach na drodze, o głównych przyczynach wypadków drogowych, jak też innych niebezpieczeństwach czyhających na młodych niedoświadczonych jeszcze kierowców.

Młodzież nie zawsze zdaje sobie sprawę z konsekwencji brawurowej jazdy. Głośno słuchana muzyka, obecność pasażerów w pojeździe dodatkowo mogą rozpraszać młodego kierowcę, co w połączeniu ze zbyt szybką jazdą może doprowadzić do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci ostrzegają przed łamaniem przepisów ruchu drogowego zachęcając tym samym do ich przestrzegania.

E.C.