Aktualności

Hrubieszów: Rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach i innych zagrożeniach

Data publikacji 14.03.2019

Hrubieszowscy policjanci spotkali się z uczniami Technikum Mechanicznego przy Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zgubnych skutkach zażywania narkotyków i dopalaczy oraz o konsekwencjach prawnych za popełniane przestępstwa i wykroczenia.

Każdy człowiek ma naturalną potrzebę poszukiwania przyjemności oraz uciekania od spraw trudnych i bolesnych. Zdarza się, że chcąc zaspokoić te potrzeby, a czasem z ciekawości lub chęci zaimponowania innym, młodzi ludzie sięgają po alkohol, narkotyki czy dopalacze.

Niestety rzadko myślą o konsekwencjach takich działań. Policjanci hrubieszowskiej jednostki podczas spotkań z młodzieżą starają się ostrzegać przed konsekwencjami prawnymi jakie grożą za posiadanie substancji zabronionych. Ostrzegają również przed zgubnym, a nie rzadko tragicznym finałem zażywania tego typu substancji.

Wczoraj odbyło się jedno z cyklu spotkań o tej tematyce w Technikum Mechanicznym przy Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o zgubnych skutkach zdrowotnych i prawnych zażywania narkotyków i dopalaczy. Uświadamiali także młodym ludziom jakie konsekwencje prawne grożą im za popełniane wykroczenia i przestępstwa.

E. K.