Lublin: "Bezpieczne ferie" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: "Bezpieczne ferie"

Data publikacji 12.02.2019

Policjanci w ramach akcji „Bezpieczne ferie” spotkali się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanych półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Podczas spotkania rozmawiano na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zakończenie zostały rozdane odblaski.

Wczoraj w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne ferie” policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie spotkali się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanych półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie.

Podczas spotkania omówiono z dziećmi zasady bezpieczeństwa w trakcie  uprawiania sportów zimowych, zabaw na świeżym powietrzu oraz przestrzegano przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, a także przed zabawami zimowymi w pobliżu ulic. Przypomniano również o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz oraz o zakazie wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych.

Spotkanie poświęcone było również historii i tradycji Polskiej Policji, które poprowadziła Krystyna Sobańska – Stępień reprezentująca Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. oraz grupę Rekonstrukcyjno – Historyczną Policji Państwowej II RP. Przedstawiła ona  umundurowanie Policji przedwojennej  i początki służby kobiet w Policji.

Policjant natomiast omówił umundurowanie współczesnego funkcjonariusza i wyposażenie Nieetatowych Oddziałów Policji oraz zapoznał dzieci z zadaniami jakie wykonują  policjanci.

Na zakończenie spotkania rozdano dzieciom opaski  odblaskowe.

K.K./E.K.