Tomaszów Lub.: „Bezpiecznie na feriach” - nośmy odblaski - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub.: „Bezpiecznie na feriach” - nośmy odblaski

Data publikacji 07.02.2019

W związku ze zbliżającymi się feriami tomaszowscy policjanci przeprowadzili prelekcje w szkołach podstawowych i przedszkolach. Przy okazji mundurowi w starszych klasach omawiali również wiele ważnych tematów dotyczących m.in. zagrożeń płynących z użytkowania internetu, odpowiedzialności prawnej nieletnich, konsekwencji prawnych negatywnych zachowań, a także używania elementów odblaskowych.

W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci odwiedzili szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu. Dzielnicowi przeprowadzili szereg spotkań w szkołach im podległych poruszając takie tematy jak: „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” i akcje towarzyszące. Policjantka od profilaktyki przypomniała podstawowe zasady zachowania się na lodzie, jeździe na sankach w okolicach ulic oraz zakazem podczepiania sanek do pojazdów. Najmłodszym przypomniała, aby same bez opieki nigdzie nie chodziły i zawsze informowały rodziców gdzie są. Apelowała również do uczniów o zakładanie odblasków i wskazywała jak ważne jest ich używanie w godzinach porannych i po zmierzchu. Na koniec spotkania zostały rozdane odblaski i ulotki.

W starszych klasach spotkanie było doskonałą okazją przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci wskazali uczniom zagrożenia płynące z użytkowania komputera i Internetu. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Omówiono wspólnie z dziećmi podstawowe pojęcia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej.

A.L.