Chełm: Granat ręczny znaleziony w lesie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Granat ręczny znaleziony w lesie

Data publikacji 03.11.2018

Granat ręczny pochodzący z okresu II wojny światowej znaleziony został wczoraj w lesie na terenie gminy Białopole. O fakcie tym dyżurnego chełmskiej komendy powiadomili pracownicy Straży Leśnej. Policjanci zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał niewybuch do neutralizacji.

     Wczoraj po południu pracownicy Straży Leśnej Nadleśnictwa Strzelce wykonując obowiązki służbowe w kompleksie leśnym w miejscowości Maziarnia Strzelecka znaleźli przy drodze niewybuch. O fakcie tym powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci z komisariatu w Żmudzi zabezpieczali wskazane miejsce do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Jak się okazało była to granat ręczny pochodzący z okresu II wojny światowej.

   To już kolejne tego typu znalezisko na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności w tego typu sytuacjach. Przede wszystkim nie należy dotykać takich przedmiotów czy też przemieszczać. O ich znalezieniu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.
E.C.