Kraśnik: Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 12.10.2018

Nietrzeźwego kierowcę, który usiadł za „kółko” pojazdu mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymał będący po służbie policjant z kraśnickiej jednostki. 52- letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego był tak upojony alkoholem, że miał problem z utrzymaniem się na własnych nogach. Policjant zabrał mu kluczyki i nie pozwolił odjechać. Za swój nieodpowiedzialny czyn mężczyzna odpowie przed sądem, za co grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant z kraśnickiej komendy w czasie wolnym od służby kierując swoim samochodem zauważył dziwnie jadącego busa, który co chwilę zmieniał w sposób niekontrolowany pas na drodze.  W trakcie wyprzedzania kierowca omal nie zepchnął z drogi pojazdu policjanta.

Policjant po wyprzedzeniu go, zablokował kierowcy drogę własnym autem. Zobaczył, że  kierujący busem jest w stanie upojenia alkoholowego. Nie chciał podporządkować się poleceniom i usiłował odjechać. Policjant nie pozwolił mu na dalszą jazdę i zabrał kluczyki. Okazało się, że mężczyzna ma problem, by wyjść z samochodu o własnych siłach.

Funkcjonariusz o zdarzeniu powiadomił policjantów. Sprawdzenie trzeźwości wykazało, że 52-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec powiatu kraśnickiego za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed sądem, za co grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy w ten sposób uratować komuś zdrowie a nawet życie.

JM