Opole Lub.: Policjanci odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 11.10.2018

Opolscy policjanci gościli z wizytą w przedszkolu w Opolu Lubelskim. Mundurowi przybliżyli maluchom zagadnienia związane z pracą policjanta oraz przypomnieli jak należy unikać codziennych zagrożeń. Tematem przewodnim spotkania była bezpieczna droga do przedszkola oraz konieczność używania odblasków.

Policjanci złożyli wizytę w miejskim przedszkolu w Opolu Lubelskim. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się ze specyfiką pracy policjanta. Maluchy zadawały mnóstwo pytań dotyczących codziennej służby oraz z zaciekawieniem oglądały przywiezione przez funkcjonariuszy elementy wyposażenia. Szczególnie dużo uwagi mundurowi poświęcili bezpieczeństwu podczas drogi do przedszkola. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Wskazywali powody dlaczego dziecko podczas podróży samochodem powinno siedzieć w foteliku samochodowym i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wyliczali również powody, dla których wychodząc po zmroku z domu, warto założyć kamizelkę odblaskową.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, by utrwalić znajomość numerów alarmowych. Dodatkowo podczas spotkanie policjanci ćwiczyli z maluchami przyjmowanie „pozycji żółwia” w razie ataku psa oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Spotkanie z maluchami było zapowiedzią dalszej współpracy z wychowawcami z przedszkola oraz policjantami. Przed nami jeszcze wiele spotkań, które zaowocować mają w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa podczas drogi do przedszkola oraz w trakcie codziennej zabawy. Maluchy aktywnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach, zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy policjanta oraz deklarowały iż w przyszłości chcą zasilić policyjne szeregi.   

M.G.