Chełm: By bezpiecznie wypoczywać nad wodą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: By bezpiecznie wypoczywać nad wodą

Data publikacji 15.07.2018

Policjanci z chełmskiej komendy odwiedzali miejsca wypoczynkowe, w których wypoczywający korzystają z uroków znajdujących się tam kąpielisk. By zadbać o bezpieczeństwo wczasowiczów mundurowi propagowali właściwe zachowania nad wodą, mówili o zasadach bezpiecznej kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Wakacje sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu, szczególnie na terenach przyległych do zbiorników wodnych. W ramach realizacji zadań związanych z profilaktyką policjanci z Wydziału Prewencji chełmskiej komendy odwiedzali kąpieliska usytuowane na terenie gminy Chełm.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, rozmawiali z wypoczywającymi. Na miejscu spotkali się też z ratownikami wodnymi i osobami wypożyczającymi sprzęt wodny.

Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych. Dlatego policjanci przypominali o zasadach bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma wpłynąć na ograniczenie ilości wypadków nad wodą.


E.C.